Меню сайту
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Рудніченко І.А. Євроклуб “New opportunities”: матеріали створення та роботи гуртка /І.А.Рудніченко. – Хмельницький: Хмельницька гімназія № 1 імені Володимира Красицького, 2015. – 19 с. 

https://drive.google.com/file/d/0B3gsLqHflmebN0pDM1NIY1Q0RVk/view?usp=sharing

 

Рудніченко І.А. Євроклуб "New opportunities": матеріали створення та роботи гуртка. Сценарій відкриття Євроклубу. 

 

Мета: створити Євроклуб, розрекламувати його на рівні школи. Розширити знання учнів про Європу та Євросоюз.

Сприяти усвідомленню спільної історії України та країн Європи.

Ознайомлювати з культурою, мовою, традиціями, пам’ятками архітектури та історією народів Європи. (Великобританії, Німеччини, Франції та Польщі).

Формувати та виховувати молодих лідерів.

Розвивати і допомагати самореалізації особистості, виховувати талановиту молодь, відкривати таланти у кожній дитині.

 

Обладнання: логотип, учнівські квитки, презентація «Відкриваємо Європу разом»

Хід виховного заходу

(Відео)

Привітання.

1-й ведучий. Добрий день, шановні друзі!

2-й ведучий. Guten Tag, liebe Freunde!

3-й ведучий. Good day, dear friends!

4-й ведучий. Bonjour, chers amis!

5-Й ведучий. Dzien dobry, panovy!

1-й ведучий. Ми раді зустрічі з вами, шановне товариство!

2-й ведучий. Wir sind froh, sie bei uns zu sehen.

3-й ведучий. Chers amis, nous sommes contents de vous voir a notre fete.

4-й ведучий. Nice to meet you again in our essembly hall!

5-й ведучий  Jestemy bardzo radosni z waszego przyjazdu!

Ведучий Кожен крок до Європи – це нові можливості для мільйонів українців.

Ведучий Все в наших руках, у руках молоді.

Ведучий А молодь - за інтеграцію нашої держави до Європейського Союзу, за європейське майбутнє України!

Ведучий Місцезнаходження ЄврокомісіїБрюссель. 24 офіційні та робочі мови

Ведучий The European Union (EU) is a politico-economic union of 28 member states that are primarily located in Europe. The EU operates through a system of supranational independent institutions and intergovernmental negotiated decisions by the member states.

Ведучий Unia Europejska (skrót w języku polskim: UE) – gospodarczo-polityczny związek demokratycznych państw europejskich.

Ведучий Європе́йський Сою́з (ЄС, інколи Європе́йська У́нія, англ. European Union) — економічний та політичний союз держав-членів Європейських Спільнот (ЄВС, ЄОВіС, Євратом), створений згідно з Договором про Європейський Союз (Маастрихтський Трактат), підписаним в лютому 1992 року і чинним із листопада 1993 р. Сьогодні в об'єднання входять 28 європейських держав з населенням понад 505 млн людей.

Ведучий У 2012 році Європейський Союз отримав Нобелівську премія миру "За внесок впродовж більше шести десятиліть у просування миру і примирення, демократії та прав людини у Європі".

Ведучий Ідеї щодо створення єдиного союзу європейських держав царювали в свідомості правителів та народів цих держав протягом довгого часу. Ці ідеї почали реалізовуватись після Другої світової війни, коли всі держави Європи зрозуміли те, що вони не можуть існувати відокремлено один від одного, що спільними зусиллями вони зможуть досягти значних висот. Ці думки були підкріплені перемогою над нацизмом та фашизмом.

Ведучий 9 травня 1950 року вважається початком європейської інтеграції. Саме тоді міністр закордонних справ Франції Р. Шуман запропонував створити спільний ринок вугільної і сталеливарної продукції Франції, ФРН та інших західноєвропейських країн (пропозиція увійшла в історію під назвою «план Шумана»).

Ведучий 18 квітня 1951 року «план Шумана» було реалізовано через підписання Паризького договору про створення Європейського співтовариства вугілля і сталі (ЄСВС). До складу ЄСВС увійшли шість країн: Бельгія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Німеччина та Франція («європейська шістка», яка в подальшому стала «локомотивом» європейської інтеграції). Договір про ЄСВС набув чинності 23 липня 1952 року.

Ведучий На початку 1957 року керівники урядів «європейської шістки» вирішили поряд з Євратомом створити також і Європейське економічне співтовариство (ЄЕС). 23 березня 1957 року у м. Рим відбулося підписання Договору про створення Європейського економічного співтовариства (ЄЕС) та Договору про створення Європейського співтовариства з атомної енергетики (Євратом).

Ведучий На початку 70-х років розпочався процес розширення ЄЕС. 1 січня 1973 року членами ЄЕС стали Велика Британія, Данія, Ірландія. 1 січня 1981 року членом ЄЕС стала Греція. 1 січня 1986 року членами ЄЕС стали Іспанія та Португалія.

Ведучий 7 лютого 1992 року у Маастрихті було підписано Договір про Європейський Союз (саме поняття «Європейський Союз» з'явилось ще під час Паризької конференції 1972 року). Договір набув чинності 1 листопада 1993 року.

Ведучий Він визначив так званні «три колони» Європейського Союзу:

  • «перша колона» — Європейські Співтовариства: ЄСВС, Євратом та Європейське Співтовариство (замість старої назви «Європейське Економічне Співтовариство»). Причому Європейське Співтовариство є серцевиною та каркасом процесу інтеграції і за своїми властивостями становить «наднаціональний феномен»;
  • «друга колона» — спільна зовнішня та безпекова політика (СЗПБ);
  • «третя колона» — співробітництво у сферах юстиції та внутрішніх справ.

Ведучий В економічному сенсі прийняття Маастрихтського договору означало курс на завершення формування єдиного внутрішнього ринку (четвертий рівень економічної інтеграції) та перехід до реалізації ідеї економічного та валютного союзу (п'ятий — найвищий рівень економічної інтеграції). 1 січня 1995 року членами Європейського Союзу стали Фінляндія, Австрія та Швеція.

 

Ведучий 2 жовтня 1997 року було підписано Амстердамський договір (набув чинності 1 травня 1999 року). Амстердамська угода внесла зміни та доповнення до Маастрихтського договору про Європейський Союз, Римського договору про заснування Європейського (Економічного) Співтовариства та Євратому, Договору про заснування ЄСВС. Ці зміни торкнулись повноважень та напрямків діяльності, а також привели інституційні механізми до цілей, визначених Маастрихтським договором. Особливу роль у цьому відіграв вступ у силу Шенгенської угоди про вільне (безвізове) пересування громадян у межах Європейського Союзу (укладена 1985 року).

 На сьогоднішній день до цієї угоди приєднались 13 держав Європейського Союзу — Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Іспанія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Німеччина, Португалія, Франція, Фінляндія та Швеція. Поки не приєднались до Шенгенської угоди Велика Британія, Ірландія та 10 держав, які стали членами ЄС у 2004 році.

Ведучий 26 лютого 2001 року був підписаний Ніццький договір, який вніс зміни в механізми інституційного розвитку ЄС з огляду на його майбутнє розширення. Зокрема, квоти представництва в інституціях ЄС були перерозподілені з урахуванням потенційної участі у них нових членів. Положення цього договору на сьогодні вступили в силу і є чинними принаймні до 2009 року.

Ведучий 1 січня 2002 року до готівкового обігу була введена єдина грошова одиниця ЄС — євро, що стало етапом переходу до формування економічного та валютного союзу ЄС — найвищого етапу інтеграції. Зараз євро перебуває в обігу на території 12 країн-членів ЄС.

 Велика Британія та Данії вирішили поки що відмовитись від введення євро на своїй території, а Швеція не змогла виконати необхідних критеріїв введення євро, встановлених Маастрихтським договором. 10 держав, які приєдналися до ЄС у 2004 році, поки що не змогли виконати усіх необхідних критеріїв «зони євро».

Ведучий 1 травня 2004 року членами Європейського Союзу стали Польща, Угорщина, Чеська Республіка, Словаччина, Словенія, Кіпр, Мальта, Естонія, Литва, Латвія.

Ведучий 17-18 червня 2004 року на Самміті ЄС у Брюсселі було схвалено текст Конституції Європейського Союзу. 29 жовтня 2004 року Угоду про Конституцію Європейського Союзу було підписано главами держав та урядів 25 країн-членів ЄС у Римі.

1 січня 2007 року до Європейського Союзу приймають Болгарію і Румунію. Європейській Союз налічує 27 членів.

Ведучий У грудні 2007 року глави держав і урядів ЄС підписали Лісабонський договір про реформу Європейського Союзу(набув чинності 1 грудня 2009). Він ставить ЄС на нову договірну основу і має зробити його демократичнішим, прозорішим і ефективнішим. Договір передбачає далекосяжні реформи.

Ведучий Україна ж боролась і бореться за своє право стати членом ЕС.

Ведучий Euromaidan and 2014 revolution

The Euromaidan (Ukrainian: Євромайдан, literally "Eurosquare") protests started in November 2013 after the president, Viktor Yanukovych, began shying away from an association agreement that had been in the works with the European Union and instead chose to establish closer ties with Russian Federation. Some Ukrainians took to the streets to show their support for closer ties with Europe. Meanwhile, in the predominantly Russian-speaking east, a large portion of the population opposed the Euromaidan protests, instead supporting the Yanukovych government. Over time, Euromaidan came to describe a wave of demonstrations and civil unrest in Ukraine, the scope of which evolved to include calls for the resignation of President Yanukovych and his government.

Ведучий Violence escalated after 16 January 2014 when the government accepted new Anti-Protest Laws. Anti-government demonstrators occupied buildings in the centre of Kiev, including the Justice Ministry building, and riots left 98 dead with approximately fifteen thousand injured and 100 considered missing from 18–20 February. Owing to violent protests on 22 February 2014, Members of Parliament found the president unable to fulfill his duties and exercised "constitutional powers" to set an election for 25 May to select his replacement.

 Petro Poroshenko, running on a pro-European Union platform, won with over fifty percent of the vote, therefore not requiring a run-off election. Upon his election, Poroshenko announced that his immediate priorities would be to take action in the civil unrest in Eastern Ukraine and mend ties with Russian Federation. Poroshenko was inaugurated as president on 7 June 2014, as previously announced by his spokes woman Irina Friz in a low-key ceremony without a celebration on Kiev's Maidan Nezalezhnosti square (the center of the Euromaidan protests) for the ceremony. In October 2014, Ukrainians voted to keep Poroshenko in power. 

Ведучий On 27 February 2014 the European Parliament passed a resolution that recognized Ukraine's right to "apply to become a Member of the Union, provided that it adheres to the principles of democracy, respects fundamental freedoms and human and minority rights, and ensures the rule of law”

Ведучий Зустрічайте неординарний та популярний серед молоді танець – хіп-хоп у виконані дівчат. Нip-hop - це не просто танець. Hip-hop - це соціальний протест проти несправедливості, виражений в рухах тіла. 

Ведучий Європейський вибір України зумовлено її геополітичним положенням та спільним з історією розвитком європейської культури.
Ведучий Читає "Любіть Україну"

Ведучий (презентація про Україну)

Вашій увазі пропонуємо пісню у виконанні Андрощук Єлизавети_

Номер (пісня Андрощук Єлизавети)

Ми – українці! Ми – творчі та талановиті. Ми хочемо знати більше, щоб мати більше можливостей себе реалізовувати!

Ведучий Ми - гімназисти 6 (10) – В класу оголошуємо про відкриття нашого гімназійного Євроклубу “ New opportunities ”

Ведучий Наш девіз:

Tantum possumus, quantum scimus”,

( ми можем стільки, скільки ми знаєм – лат. ).

Ведучий New opportunities – це нові можливості  співпраці вчителів та учнів, які охоплюють різноманітні сфери, займаючись вивченням Європи, європейської інтеграції, історії, географії, культури, мистецтва, науки.

Ведучий У нашому клубі молодь вчитеметься активності, толерантності, шани і зацікавленості іншими народами. 

Ведучий Метою нашого клубу “New opportunities”

• Формувати почуття європейської єдності та розширювати знання про Європу, адже ми відчуваємо себе європейцями. Знаходити спільні цінності, подібності культур, традицій. Сприяти усвідомленню спільної історії України та країн Європи.
• Підвищувати інтелектуальний розвиток учнів, відкривати для себе “європейське” бачення світу, розширювати світогляд.
• Ознайомлювати з культурою, мовою, традиціями, пам’ятками архітектури та історією народів Європи.
• Формувати нове покоління європейців.
• Покращувати комунікативні

навички спілкування з молоддю

країн Європи.
• Формувати та виховувати молодих

лідерів.
• Розвивати і допомагати самореалізації особистості, виховувати талановиту молодь, відкривати таланти у кожній дитині.

Ведучий Зустрічайте гімназистку 2(6) – А класу Рудніченко Катерину

Ведучий У нас вже створена Рада Євроклубу на базі 6(10)- В класу. Ми обрали президента та голову ради. (з фото)

Ведучий Для вручення членських квитків Євроклуба запрошуємо Красицького Павла Володимировича. ( вручення)

Ведучий Давайте подорожувати деякими країнами Європи

Ведучий Про дану країну ми знаємо багато, мову її вивчаємо ще з 2 класу, адже англійською можна розмовляє майже весь світ.

Великобританія (презентація)

The United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland commonly known as the United Kingdom (UK) or Britain, is a sovereign state in Europe. Lying off the north-western coast of the European mainland, the country includes the island of Great Britain (a term also applied loosely to refer to the whole country), the north-eastern part of the island of Ireland, and many smaller islands. Northern Ireland is the only part of the UK that shares a land border with another state: the Republic of Ireland. Apart from this land border, the UK is surrounded by the Atlantic Ocean, with the North Sea in the east and the English Channel in the south. The Irish Sea lies between Great Britain and Ireland. The UK has an area of 243,610 square kilometres (94,060 sq mi), making it the 78th-largest sovereign state in the world and the 11th-largest in Europe.

London is the capital city of England and the United Kingdom.[4] It is the most populous city in the United Kingdom with a metropolitan area of over 13 million inhabitants. Standing on the River Thames, London has been a major settlement for two millennia, its history going back to its founding by the Romans, who named it Londinium. Major towns:

The official church is the Church of England. There are a large number of atheists and humanists.

In the 1750’s The UK was thw first country to industrialize.

Some pages from history….

99% of the adults in the UK can read and write. School usually starts at 4 or5 all the way through the age of 16. They go from elementary to high school at 11. At 18 or 19, they further their education at a university.

England has the two oldest universities in English-speaking world, Universities of Oxford and Cambridge (jointly known as "Oxbridge") with history of over eight centuries.

Most British literature is in the English language. The UK publishes some 206,000 books each year, making it the largest publisher of books in the world.

Many great writers are from the UK, including William Shakespear, J. K. Rowling and C. S. Lewis.

Prominent British contributors

to have influenced popular music over the last 50 years include The Beatles, Queen, Cliff Richard, Elton John, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Rolling Stones, all of whom have world wide record sales

of 200 million or more.

Ведучий Зустрічайте оплесками нашу однокласницю.

Номер ( спів Звездюк Валерії)

Ведучий Гімназисти вмвчають мову даної країни, як другу іноземну. Так, це –Німеччина.

Презентація (про Німеччину)

Deutschland(Vollform Bundesrepublik Deutschland) ist ein Bundesstaat in Mitteleuropa, der aus 16 Ländern gebildet wird. Die Bundesrepublik ist ein freiheitlich-demokratischer und sozialer Rechtsstaat und stellt die jüngste Ausprägung des deutschen Nationalstaates dar. Bundeshauptstadt und bevölkerungsreichste deutsche Stadt ist Berlin.

An Deutschland grenzen neun Staaten und naturräumlich im Norden die Gewässer der Nord- und Ostsee, im Süden das Bergland der Alpen. Es liegt in der gemäßigten Klimazone. Mit rund 80,8 Millionen Einwohnern zählt es zu den dicht besiedelten Flächenstaaten und ist nach den Vereinigten Staaten das zweitbeliebteste Einwanderungsland der Welt. Gemäß mehrerer Umfragen (durchgeführt von der BBC im Mai 2013 und durch die GfK im November 2014) ist Deutschland das Land mit dem weltweit besten Ruf.

Deutschland ist Gründungsmitglied der Europäischen Union sowie deren bevölkerungsreichstes Land und bildet mit 18 anderen EU-Mitgliedstaaten eine Währungsunion, die Eurozone. Es ist Mitglied der UNO, der OECD, der NATO, der G7 und der G20. In Deutschland befindet sich der Sitz der Europäischen Zentralbank, des Internationalen Seegerichtshofs sowie des Europäischen Patentamts. Die Bundesrepublik gilt als politisch einflussreicher Staat in Europa und ist ein gesuchtes Partnerland auf globaler Ebene.

Ведучий (оголосити 2-Б клас)

Ведучий Подорожуємо далі….

Європейська країна, мова якої така ж милозвучна, як наша рідна.

Ведучий Франція (презентація)

La France est un pays formé à la fin du Haut Moyen Âge, tirant son nom du peuple franc. Du début du XVII siècle à la première moitié du XX siècle, elle possède un vaste empire colonial. À partir des années 1950, elle est l'un des acteurs de la construction de l’Union européenne. Elle est une puissance nucléaire, l'un des cinq membres permanents du Conseil de sécurité des Nations unies et l'un des membres de l'OTAN.

Elle est également membre du G7, du G20, de la zone euro, de l'Espace Schengen et abrite le siège du Conseil de l'Europe, du Parlement européen et de l'UNESCO. La France possède une influence notoire en matière politique, économique, militaire et culturelle en Europe et dans le reste du monde.

Номер( балет від гімназистки – випускниці)

Ведучий Польща (презентація)

Polska, Rzeczpospolita Polska (RP) – państwo unitarne w Europie Środkowej położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły, Odry i Niemna. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i 9. w Europie. Zamieszkana przez prawie 38,5 miliona ludzi (2014), zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a 6. w Unii Europejskiej.

Od północy Polska graniczy z Rosją (z jej obwodem kaliningradzkim) i Litwą, od wschodu z Białorusią i Ukrainą, od południa ze Słowacją i Czechami, od zachodu z Niemcami. Większość północnej granicy Polski wyznacza wybrzeże Morza Bałtyckiego. Polska wyłączna strefa ekonomiczna na Bałtyku graniczy ze strefami Danii i Szwecji.

Ведучий Учні 5 – В класу подарують нам атмосферу перебування в Польщі

 Ми  - євроклубівці Хмельницької гімназії № 1

Запрошуємо до нас пізнавати Європу разом!

Фінальна пісня

Література

  1. YES для України: посібник для організаторів міжнародних молодіжних обмінів. – Люблін, 2006.
  2. Євроклуби в Україні: організація роботи та успішний досвід: методичний посібник / за редакцією Кендзьора П.І. – Львів: ЗУКЦ, 2008. – 56 с.
  3. Європейський клуб у школі. Навіщо? Як? Чому? за редакцією Р. Димека – Варшава, 2006.
  4. Пащенко Л. Як організувати шкільний Євроклуб / Паращенко Л. – Київ, 2004.

 

 

Гімназійні новини

Переможниця у ІV міському конкурсі читців-декламаторів

"Слово нації" у номінації "Читці"

Кваченко Злата

   ... Читати далі »

Переглядів: 599 | Дата: 17.09.2020

11 вересня до Дня фізичної культури і спорту у гімназії відбувся традиційний День здоров'я.

Гімназисти, педагоги, батьки вирушили у подорож туристичними стежками Хмельниччини, взяли участь у цікавих та веселих квестах та вікторинах.

... Читати далі »

Переглядів: 536 | Дата: 17.09.2020

4 вересня у гімназії відбувся традиційний УРОК МРІЙ. 

Мрії - це невід"ємна частина гімназійного життя.

У цей день разом із гімназистами також мріяли і педагоги, адже доведено - мрії обов"язково збуваються!

... Читати далі »

Переглядів: 543 | Дата: 17.09.2020

Гімназія щиро радіє - наша дружна гімназійна родина поповнилась непосидючими та веселими гімназистами-першоклашками.

   ... Читати далі »

Переглядів: 543 | Дата: 17.09.2020

Новий навчальний рік не за горами. БФ "Карітас " оголосив про старт благодійної акції "Шкільний портфелик". До акції охоче долучились учні гімназії, зібравши канцелярське приладдя та портфелики для сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.

  ... Читати далі »

Переглядів: 497 | Дата: 17.09.2020

Переглядів: 532 | Дата: 17.09.2020

Учень 4(8)-А класу Шостацький Богдан - переможець
міського конкурсу «Книгоманія -2020»!

https://www.youtube.com/watch?v=TeaRVlRWYFM&feature=youtu.be

 

 

 

Переглядів: 547 | Дата: 24.06.2020


30 червня 2020 року о 18.00 годині

відбудеться онлайн-звіт директора про роботу закладу

за 2019-2020 навчальний рік

та перспективи  ... Читати далі »

Переглядів: 757 | Дата: 01.06.2020

1 2 3 ... 61 62 »
© 2024 Хмельницька гімназія №1