Меню сайту
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
 
Участь гімназійних команд
у програмах та проектах
 
 
 
 
 
 
 
Конкурс "Європа - це ми"

ПОЛОЖЕННЯ

про організацію та проведення у 2017 році учнівського конкурсу

«Європа – це ми»

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Дане Положення про конкурс «Європа – це ми» (далі – Конкурс) встановлює порядок організації та проведення Конкурсу, його організаційно-методичне забезпечення та порядок визначення переможців.

1.2. Основними завданнями Конкурсу є:

- популяризація євроінтеграційних процесів серед учнівської молоді Хмельниччини, формування в неї свідомої позиції щодо місця та ролі України в об’єднаній Європі;

- залучення учнів старших класів до участі у вирішенні проблем їх населених пунктів або в цілому Хмельницької області;

- зміцнення добросусідських стосунків між народами України та Республіки Польща.

1.3. Організаторами Конкурсу є Університет Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Департамент освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Департамент освіти та науки Хмельницької міської ради.

1.4. Конкурс проводиться на основі програм загальної середньої освіти у формі міждисциплінарних конкурсів гуманітарного та соціального профілю з комплексу загальноосвітніх предметів: історія, література, суспільствознавство, географія та знань з історії та географії Євросоюзу. Завдання для проведення Конкурсу надають особи, визначені Університетом Марії Кюрі-Склодовської в Любліні.

1.5. Для організації та проведення Конкурсу не пізніше як за два дні до початку першого етапу Конкурсу створюється організаційний комітет з числа представників засновників Конкурсу. Кількісний та персональний склад організаційного комітету визначається за взаємною згодою засновників Конкурсу. Організаційний комітет своїм рішенням визначає кількісний та персональний склад журі Конкурсу.

ІІ. ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

2.1. Строки проведення Конкурсу:

І етап – проводиться з моменту оголошення початку Конкурсу на офіційному сайті Університету (не пізніше 25 вересня поточного року).

ІІ етап, ІІІ етап – 24 листопада 2017 року в приміщенні, визначеному організаційним комітетом.

2.2. І (відбірковий) етап Конкурсу проводиться у заочній формі та передбачає формування команди навчального закладу в кількості 5 осіб та підготовку учасниками цієї команди проекту «Будуємо Європу разом» - пропозиції можливих шляхів розвитку свого населеного пункту або в цілому Хмельницької області в контексті європейської інтеграції України. Обсяг проекту від чотирьох до п’яти сторінок. Проекти повинні включати одну чи декілька (не більше двох) із запропонованих сфер, а саме: економіка, інфраструктура, соціальна сфера, освіта, охорона здоров’я, культура чи туризм.

2.2.1. Заявки на участь у Конкурсі та підготовлені Проекти надсилаються на електронну адресу chmielnicki.umcs@gmail.com.

Кінцевий термін надіслання проектів: 25 жовтня 2017 року.

2.2.2. Журі Конкурсу опрацьовує проекти до 31 жовтня 2017 року та відбирає вісім найкращих проектів. За результатами перевірки надісланих проектів журі приймає рішення про допуск (недопуск) відповідної команди до участі у ІІ етапі Конкурсу. Про прийняте рішення, а також про час та місце проведення ІІ етапу Конкурсу оргкомітет сповіщає учасників.

2.3. ІІ етап проводиться у м. Хмельницькому 24 листопада 2017 року.

2.3.1. Форма проведення ІІ етапу Конкурсу - інтелектуальна гра «Брейн-ринг». Тематика «Брейн-рингу»: історія, культура та географія України, Республіки Польща та Європейського Союзу.

2.3.2. В ході «Брейн-рингу» визначається дві команди, які братимуть участь у фіналі Конкурсу.

2.4. Третя команда – переможець формується з активних учасників Конкурсу, яких журі визначає протягом Брейн-рингу та спеціальної вікторини для вболівальників та учасників ІІ етапу, що не увійшли до фіналу.

2.5. Фінал Конкурсу проводиться у формі дебатів, під час яких кожна з двох команд має представити та довести позицію «за» чи «проти» за однією з таких тем: «Здобуття освіти за кордоном», «Європейська толерантність та полікультуралізм», «Європейська інтеграція та збереження самоідентичності». Тема та позиція обирається шляхом жеребкування.

2.5.1 Теми дебатів доводяться до відома восьми команд, які були відібрані для участі в другому етапі, одночасно із повідомленням про проходження до другого етапу.

2.6. За підсумками дебатів журі розподіляє перше та друге місця.

2.7. Інформаційний супровід Конкурсу здійснюється на офіційних сайтах Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької міської ради.

ІІІ. УЧАСНИКИ КОНКУРСУ

3.1. Учасниками Конкурсу можуть бути учні 10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ст. м. Хмельницького та Хмельницької області.

3.2. Учасники Конкурсу до початку кожного з його етапів мають бути ознайомлені з порядком і умовами його проведення, характером і обсягом виконуваних завдань, формами морального та матеріального заохочення тощо.

3.3. Учасники Конкурсу повинні суворо дотримуватись правил його проведення, норм і правил поведінки та техніки безпеки, виконувати рішення оргкомітету та журі, виявляти бережливість у використанні обладнання та майна тощо. У разі порушення цих вимог рішенням журі вони можуть бути усунені від участі в Конкурсі.

ІV. НАГОРОДЖЕННЯ УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ

4.1. Переможцями Конкурсу вважаються команди, які посіли перше та друге місце (10 осіб), а також 5 осіб – переможців в індивідуальному заліку.

4.2. Переможці Конкурсу отримують можливість відвідати Університет Марії Кюрі-Склодовської в Любліні з екскурсійною програмою.

4.3. Навчальний заклад, команда якого посіла перше місце, отримує цінні призи, визначені оргкомітетом.

V. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ КОНКУРСУ

5.1. До складу організаційного комітету можуть входити представники Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації, Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради, а також громадських організацій.

5.2. На кожному засіданні організаційного комітету обирається головуючий та секретар засідання організаційного комітету.

5.3. Організаційний комітет:

5.3.1. Проводить організаційну роботу з підготовки і проведення Конкурсу.

5.3.2. Визначає чисельний та персональний склад журі Конкурсу.

VІ. ЖУРІ КОНКУРСУ

6.1. Журі Конкурсу, як правило, формується з числа науково-педагогічних та педагогічних працівників, які є фахівцями відповідного профілю Конкурсу, та відомих представників освітянської галузі, представників громадських організацій, творчої інтелігенції тощо.

6.2 Журі Конкурсу:

6.2.1. Перевіряє та оцінює роботи (проекти) учасників.

6.2.2. Приймає рішення про допуск (недопуск) відповідної команди до участі у ІІ етапі Конкурсу.

6.2.3. Визначає переможців Конкурсу.

VІІ. ФІНАНСУВАННЯ КОНКУРСУ

8.1. Витрати учасників, пов’язані з участю в Конкурсі, засновниками Конкурсу не відшкодовуються.

8.2. Матеріально-технічне забезпечення Конкурсу та нагородження її переможців здійснюється за рахунок коштів засновників Конкурсу.

 

Методичні рекомендації щодо виконання проекту «Будуємо Європу разом» учнівського конкурсу «Європа – це ми»

Правила та умови підготовки проекту:

  1. Учасники Конкурсу для підготовки проекту відбіркового туру вільні у виборі напрямків теми «Будуємо Європу разом». Команда повинна надати пропозиції можливих шляхів розвитку свого населеного пункту або в цілому Хмельницької області в контексті європейської інтеграції України. Проекти повинні включати одну чи декілька (не більше двох) із запропонованих сфер, а саме: економіка, інфраструктура, соціальна сфера, освіта, охорона здоров’я, туризм.
  2. Проект реалізується у формі доповіді. Обсяг проекту не повинен перевищувати п’яти сторінок.
  3. Проект складається українською мовою.
  4. Проект повинен носити практичне спрямування та містити опис проблеми регіону (області, міста, району, мікрорайону тощо), конкретні пропозиції, досліджувати актуальні аспекти сучасного соціального, економічного та/або морального-релігійного життя.
  5. Кожна пропозиція повинна обґрунтовуватись учасниками Конкурсу, містити поетапний опис реалізованого колективом практичного (реального) проекту, який би вирішив проблему або звернув на неї увагу громадськості, або викликав резонанс у суспільстві; потрібно зазначити вірогідні строки реалізації проекту.
  6. Кожна пропозиція повинна бути проілюстрована фактичними прикладами або засновуватись на прогнозуванні розвитку відповідних соціальних процесів.
  7. Всі пропозиції повинні бути системно пов’язаними та розкривати ключову тезу (позицію) команди з приводу обраного напрямку.
  8. Проект повинен містити висновки, що підсумовують зміст та спрямованість пропонованих змін.
  9. Оформлення титульного аркуша: Назва теми та зазначення напрямку проекту; назви колективу (команди), навчального закладу, вказівка П.І.П. капітана та учасників команди, поштової адреси колективу (керівника), телефону, E-mail, інших можливих координат та дати складання.

 

 

ХМЕЛЬНИЦЬКА ГІМНАЗІЯ №1 ім. ВОЛОДИМИРА КРАСИЦЬКОГО

Проект

БУДУЄМО ЄВРОПУ РАЗОМ

Тема проекту: Подільське придністров’я – еко-територія пізнавальних історико-краєзнавчих маршрутів

Гасло проекту: Екологія природи – екологія душі

Мета проекту: Створення привабливого туристичного іміджу Хмельниччини шляхом прокладення туристичних маршрутів та очищення територій, де пролягатиме нитка маршруту від побутового сміття, а також популяризація екологічної культури серед місцевого населення

Напрямок проекту: Розробка та здійснення експедицій туристичними маршрутами по сакральним пам’яткам центральної та південної частини Хмельницької області (вздовж течій семи лівих приток Дністра) з одночасною фіксацією місць стихійних сміттєзвалищ, пластикових заторів на малих річках – лівих притоках Дністра, екологічною просвітою місцевого населення та подальшими практичними діями щодо очищення території області від побутового сміття у співпраці із місцевими територіальними громадами.

Назва команди: ECOHEARTS

Учасники команди:

1. Андрейко Орест – капітан;

 

2. Приймак Дар’я;

 

3. Чекірда Анастасія;

 

4. Булеза Катерина;

 

5. Колесник Андрій;

6. Рожков Андрій.

 

Керівники команди: Антонова Оксана Григорівна

 

 

Гімназійні новини

Переможниця у ІV міському конкурсі читців-декламаторів

"Слово нації" у номінації "Читці"

Кваченко Злата

   ... Читати далі »

Переглядів: 424 | Дата: 17.09.2020

11 вересня до Дня фізичної культури і спорту у гімназії відбувся традиційний День здоров'я.

Гімназисти, педагоги, батьки вирушили у подорож туристичними стежками Хмельниччини, взяли участь у цікавих та веселих квестах та вікторинах.

... Читати далі »

Переглядів: 437 | Дата: 17.09.2020

4 вересня у гімназії відбувся традиційний УРОК МРІЙ. 

Мрії - це невід"ємна частина гімназійного життя.

У цей день разом із гімназистами також мріяли і педагоги, адже доведено - мрії обов"язково збуваються!

... Читати далі »

Переглядів: 448 | Дата: 17.09.2020

Гімназія щиро радіє - наша дружна гімназійна родина поповнилась непосидючими та веселими гімназистами-першоклашками.

   ... Читати далі »

Переглядів: 440 | Дата: 17.09.2020

Новий навчальний рік не за горами. БФ "Карітас " оголосив про старт благодійної акції "Шкільний портфелик". До акції охоче долучились учні гімназії, зібравши канцелярське приладдя та портфелики для сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.

  ... Читати далі »

Переглядів: 401 | Дата: 17.09.2020

Переглядів: 431 | Дата: 17.09.2020

Учень 4(8)-А класу Шостацький Богдан - переможець
міського конкурсу «Книгоманія -2020»!

https://www.youtube.com/watch?v=TeaRVlRWYFM&feature=youtu.be

 

 

 

Переглядів: 455 | Дата: 24.06.2020


30 червня 2020 року о 18.00 годині

відбудеться онлайн-звіт директора про роботу закладу

за 2019-2020 навчальний рік

та перспективи  ... Читати далі »

Переглядів: 656 | Дата: 01.06.2020

1 2 3 ... 61 62 »
© 2024 Хмельницька гімназія №1